Články, BLOG, AZ-fotosluzby.eu

Jak fotografovat v zimě? Rady na dokonalé zimní snímky

Zima je v plném proudu. Dostatečné množství sněhu a mrazivé počasí nabízí neopakovatelné scenérie, přímo stvořené pro vyfotografování. Ovšem zimní počasí s sebou přináší i některé záludnosti. Třeba v podobě změn teplot nebo problému s barevnou vyvážeností snímků.

Příprava se především při zimním focení stává mimořádně důležitou. Až v zimě si totiž uvědomíte, jak důležitá je brašna, plně nabitá baterka nebo další příslušenství, třeba v podobě mikroutěrky. Právě mikroutěrku využijete, když se vlivem rozdílných teplot venku a v místnosti začne zamlžovat čočka. Baterie se v mrazu vybíjejí mnohem rychleji, proto si nezapomeňte přibalit náhradní sadu.

Pozor na rozdílné teploty venku a v místnosti

Fototechniku ukládejte do brašen ihned po focení. Po návratu z fotografování nechte brašnu zavřenou několik desítek minut, tedy tak, abyste vyrovnali teplotu. Jen tak zbráníte zbytečnému orosení a zkáze fotoaparátů či objektivů.

Co se týká samotného fotografování, tak asi největším problémem je barevné vyvážení snímku. Představme si situaci, kdy fotíme zasněženou krajinu. Sníh na fotografii nebude téměř nikdy dokonale bílý. Sníh, na který dopadá slunce mění barvu doslova z minuty na minutu. Přidáme-li k tomu ještě hru světla a stínu, dostaneme nejrůznější odstíny bílé barvy.

Nebojte se používat expoziční režimy

V tomto případě můžete využít tzv. „automatické nastavení bílé“ barvy nebo použít přednastavený expoziční režim „sníh“, jenž má mnoho digitálních fotoaparátů. V ideálním případě si tyto režimy vyzkoušejte „nanečisto“, abyste dosáhli kýženého výsledku.

Dalšími zapeklitými momenty mohou být například použití blesku nebo expozice snímku. Zasněžené scenérie odrážejí více světla, což může vést k podexponovaným fotografiím se šedobílým sněhem. Zde vám opět může pomoci režim „sníh“ či nastavení kompenzace expozice. K ideálnímu nastavení lze použít také histogram.

Chcete-li využít neopakovatelné atmosféry zimní krajiny pro focení vaší svatby, zimního kalendáře nebo rodiny oslovte AZ-fotosluzby.eu. Díky zručnosti a zkušenosti našich fotografů budou vaše zimní fotografie úchvatné i kreativní. 


Líbí se Ti náš článek? Sdílej ho mezi přátelé!

TAGY: AZ-fotosluzby.eu, focení, fotografování, fotografování svatby


Fotografujeme svatby, maturitní plesy, reportáže po celé České republice. Fotografování svatby nás baví a to se na fotkách pozná. Focení maturitních plesů je radost. Chcete mít nevšední svatbu, využijte náš svatební fotkoutek. Svatební fotokoutek parádně rozproudí zábavu. Fotograf na ples Hradec Králové, fotograf na ples Pardubice, fotograf na svatbu Rychnov nad Kněžnou, svatební fotograf Litomyšl. Fotokoutek se báječně hodí i na ples. Plesový fotograf i fotokoutek.