Články, BLOG, AZ-fotosluzby.eu

Zoner Photo Studio X přináší mnoho změn a novinek

Přelom léta a podzimu se tradičně nese v duchu představování novinek ze světa grafiky a fototechniky. Nejinak tomu je u společnosti Zoner, která představila zbrusu nový program pro správu a úpravu fotografií s názvem Zoner Photo Studio X. Vylepšením jsou například nové přechodové filtry, nový editor s vrstvami, tvorba vlastních fotoknih, plakátů či kalendářů, intuitivní práce s fotografiemi či licence pro dlouhodobé předplatné. Pojďme si tyto novinky blíže představit.

Jak už jsme si uvedli, tak nový modul Editor umí pracovat s vrstvami. Tzv. vrstvy umožňují uživatelům využívat náročné úpravy fotografií, včetně vytváření barevných filtrů a koláží. Využívání vrstev, tedy podkladových a překrývacích úrovní umožňuje podobné funkce jako ve fotoshopu. Součástí Editoru je i vlastní formát pro ukládání s názvem *.ZPS.

Mlhavé fotografie už nikdy nebudou překážkou

Díky kartě Vyvolat můžete nově upravit expozici a odstranit opar, díky čemuž snížíte intenzitu mlhového závoje nebo kouře. Díky nedestruktivním filtrům lze snadno upravit intenzitu barev, expozici nebo sytost.

Ilustrační fotografie

Z takto upravených fotografií si můžete snadno navrhnout vlastní fotoknihu nebo kalendář. Finální podobu si připravíte k tisku a jedním kliknutím si tyto fotopředměty také zároveň objednáte. Pro lepší správu fotek vám v novém Zoner Photo Studiu X poslouží automatické třídění snímků podle lokace. Díky údajům o poloze jdou fotografie rozdělit podle obcí a měst, krajů nebo zemí.

Zoner Photo Studio X pouze jako roční licence

Pro úpravu horizontu nebo perspektivy můžete použít nástroj Srovnání linií. Program Zoner Photo Studio X nabízí také možnost snadné integrace snímků z nejrůznějších cloudových uložišť nebo Facebooku. Fotky tak najdete přímo v navigačním boxu.

Ilustrační fotografie

Kontroverzní novinkou se však pro mnohé stala změna licenční politiky Zoneru. Zoner Photo Studio X si nově předplatíte pouze jako roční licenci, přičemž po vypršení limitu bude program fungovat pouze následující měsíc. Poté se ze Zoneru stane nefunkční software.

Pokud však dáváte přednost profesionální úpravě vašich fotek ze svateb, fotografií kalendářů nebo fotoknih rozhodně navštivte AZ-fotosluzby.eu.


Líbí se Ti náš článek? Sdílej ho mezi přátelé!

TAGY: AZ-fotosluzby.eu, focení, focení kalendáře, recenze, svatební fotokniha


Fotografujeme svatby, maturitní plesy, reportáže po celé České republice. Fotografování svatby nás baví a to se na fotkách pozná. Focení maturitních plesů je radost. Chcete mít nevšední svatbu, využijte náš svatební fotkoutek. Svatební fotokoutek parádně rozproudí zábavu. Fotograf na ples Hradec Králové, fotograf na ples Pardubice, fotograf na svatbu Rychnov nad Kněžnou, svatební fotograf Litomyšl. Fotokoutek se báječně hodí i na ples. Plesový fotograf i fotokoutek.