Články, BLOG, AZ-fotosluzby.eu

Výraz nebo atmosféra jsou základními atributy sportovní fotografie

Vyfotit jedinečný a neopakovatelný sportovní moment není rozhodně snadnou záležitostí. Kromě toho, že musíte mít štěstí na výběr toho správného okamžiku, jsou důležité i další faktory, jakými jsou například: světlo, výběr místa, vzdálenost, příprava, fototechnika atd. Dobře pořízená sportovní fotografie má pro fotografa cenu zlata.

Focení v ateliéru, fotografování na tablo nebo focení kalendáře má jednu neskutečnou výhodu. V případě, že se snímek nepovede, lze jej opakovat. To ve sportu nejde. Nejlepší sportovní fotografie světa vznikly díky jedinečnosti okamžiku, atmosféře a výrazu sportovce.

 

Ale nezoufejte! S trochou citu pro výběr toho správného místa budete o krok blíž k vysněnému výjimečnému snímku. Využijete-li delší expozici, může i nedostatečné osvětlení přinést krásnou fotografii.

Sportovní fotografie

Ilustrační fotografie

Nicméně k vytvoření výjimečné sportovní fotografie potřebujete někdy i něco víc, než jen dobrou techniku, výběr místa a znalosti. Tou přidanou hodnotou je štěstí neboli magický lektvar, který z běžného atletického snímku vytvoří, jak mávnutím kouzelného proutku, světový či olympijský rekord.


Líbí se Ti náš článek? Sdílej ho mezi přátelé!

TAGY: focení, fotografování, fotografujeme, foto služby, reportážní fotky


Fotografujeme svatby, maturitní plesy, reportáže po celé České republice. Fotografování svatby nás baví a to se na fotkách pozná. Focení maturitních plesů je radost. Chcete mít nevšední svatbu, využijte náš svatební fotkoutek. Svatební fotokoutek parádně rozproudí zábavu. Fotograf na ples Hradec Králové, fotograf na ples Pardubice, fotograf na svatbu Rychnov nad Kněžnou, svatební fotograf Litomyšl. Fotokoutek se báječně hodí i na ples. Plesový fotograf i fotokoutek.