Články, BLOG, AZ-fotosluzby.eu

Už máte vyřešeno fotografování maturitního plesu?

Fotografování maturitního plesu je rutina všech středoškoláků a učňů. Každý rok studenti posledních ročníků s pečlivostí plánují svůj velký večer, který je považován za jakousi bránu dospělosti. Maturitní ples je pojem, který má velkou váhu a zároveň okamžik, který si v sobě všichni studenti ponesou již do konce života. Proto by měl být výjimečný.

Fotografování maturitního plesu nepodceňujte

Chcete-li si na tento důležitý a výjimečný večer zachovat co možná nejpestřejší vzpomínky, nepodceňujte otázku fotografování maturitního plesu. Věřte, že ačkoli celá akce potrvá několik hodin, uteče rychleji nežli voda. Ani se nenadějete a ze sálu odejde poslední host, světla postupně pozhasínají, kapela přestane hrát a vy se vrátíte zpátky do reality.

Jednou z věcí, které je potřeba zařídit s předstihem a jejímuž výběru je potřeba věnovat dostatek pozornosti, je fotograf na maturitní ples. Jestliže spoléháte na to, že vám celý večer nafotí nějaký "jouda", který foťák drží v ruce poprvé, nechápe všechny jeho funkce, nevyzná se v ovládání, nemá ponětí o expozici ani správném úhlu, nedokáže lidi správně nasměrovat, ale dokáže vám nabídnout opravdu nízkou cenu, pak zvažte, jestli si chcete z tohoto večera odnést vzpomínky v podobě kvalitních a ostrých fotografií, které budou mít šmrnc a říz, nebo jestli vám úspora financí stojí za to, že na fotkách budete rozmazaní, několik spolužákům bude na společné fotce chybě část hlavy a nakonec zjistíte, že většina fotografií vás zachycuje z nevhodného úhlu. V tomto případě je totiž kvalita daleko důležitější nežli kvantita.

Fotografování maturitního plesu

Není to jen o tom mačkat spoušť

Fotografování maturitního plesu není jen o tom, že fotograf celý večer bezmyšlenkovitě mačká spoušť. Profesionální fotograf dokáže zachytit i takové okamžiky, které trvají třeba jen krátce, ale byla by škoda na ně zapomenout. Člověk, který svou práci dělá srdcem, vystihne kouzelnou a výjimečnou atmosféru vašeho večera prostřednictvím fotografií, které budou mluvit za vše. Až dojde na otázku, jaký fotograf na maturitní ples bude pro váš večer ten pravý, vybírejte pečlivě, podívejte se na portfolio fotografií, které vám hodně napoví a zajímejte se i o další služby, které daný fotograf nabízí. 

Oblíbenou součástí maturitních plesů je fotokoutek. Tam vznikají originální, vtipné, úsměvné a často i kouzelné fotografie, které si můžete nechat vytisknout na místě. Zajímete se o to, jestli tuhle službu daný fotograf nabízí, byla by škoda, pokud byste si během večera nemohli vytvořit nezapomenutelné snímky společně s rodiči, rodinou, přáteli či spolužáky.


Líbí se Ti náš článek? Sdílej ho mezi přátelé!

TAGY: AZ-fotosluzby.eu, fotografování, maturitní ples


Fotografujeme svatby, maturitní plesy, reportáže po celé České republice. Fotografování svatby nás baví a to se na fotkách pozná. Focení maturitních plesů je radost. Chcete mít nevšední svatbu, využijte náš svatební fotkoutek. Svatební fotokoutek parádně rozproudí zábavu. Fotograf na ples Hradec Králové, fotograf na ples Pardubice, fotograf na svatbu Rychnov nad Kněžnou, svatební fotograf Litomyšl. Fotokoutek se báječně hodí i na ples. Plesový fotograf i fotokoutek.