Články, BLOG, AZ-fotosluzby.eu

Tiskněte fotografie tak, aby vypadaly jako živé

Tisknete fotografie ve fotolabu? Využíváte pro tisk fotografií tiskárnu ve vašem okolí nebo si tisknete snímky na domácích tiskárnách? Přemýšlíte o tom, jak a kde vytisknout své fotografie, aby vypadaly jako živé? Přinášíme vám několik tipů, které vám pomohou při tisku fotek.

I když se rozhodnete tisknout fotografie ve spolupráci s profesionální tiskárnou, rozhodně nezapomeňte na několik důležitých pravidel, díky nimž budou vaše snímky jedinečné.

Jednak je důležité vyhovět tzv. tiskovým podkladům neboli pravidlům pro dokonalý a bezproblémový tisk fotografií. Tiskové podklady by měla mít každá tiskárna k dispozici na svých webových stránkách, popřípadě můžete využít služeb grafika, který vám zdarma s realizací vaší zakázky poradí.

Příprava před tiskem se vyplatí

Neméně důležitou fází se stává úprava fotografií, které taktéž říkáme „post-produkce“. Úprava snímků je důležitá nejenom jako nástroj pro dodatečné retuše, ale také kvůli výběru formátu fotografií či technologii tisku. Výsledný formát, kupříkladu velkoformátová fotografie či fotoobraz na zeď pak kromě dobré „post-produkce“ vyžaduje i zkušené oko fotografa, který z povedeného snímku vykouzlí mimořádnou fotografii.

To se již dostáváme k dalšímu důležitému aspektu. Ten pravý „šmrnc“ a neopakovatelnou atmosféru dodá fotografiím zručný fotograf. Zkušený profesionál se špičkovým fotografickým vybavením a kreativní duší dokáže z vašich fotografií vytvořit obrazy, které budou vypadat jako živé.

Vyberte si ABC Tiskárnu

Máme-li fotografie připravené k tisku, následuje už jen výběr tiskárny, která vám finální snímky vytvoří. V dnešní době si lze vybrat z nepřeberného množství tiskáren nebo studií. Nicméně je důležité soustředit se na několik důležitých pravidel, jež vám pomohou s výběrem té pravé. Jednak byste se měli zaměřit na zkušenosti a kvalitu tiskárny. Kromě toho srovnejte dobu vyhotovení a také cenu. Samozřejmostí jsou taktéž reference, technologie zpracování či výbava studia nebo tiskárny.


Líbí se Ti náš článek? Sdílej ho mezi přátelé!

TAGY: focení, focení kalendáře, fotografování, foto služby


Fotografujeme svatby, maturitní plesy, reportáže po celé České republice. Fotografování svatby nás baví a to se na fotkách pozná. Focení maturitních plesů je radost. Chcete mít nevšední svatbu, využijte náš svatební fotkoutek. Svatební fotokoutek parádně rozproudí zábavu. Fotograf na ples Hradec Králové, fotograf na ples Pardubice, fotograf na svatbu Rychnov nad Kněžnou, svatební fotograf Litomyšl. Fotokoutek se báječně hodí i na ples. Plesový fotograf i fotokoutek.