Články, BLOG, AZ-fotosluzby.eu

Svatba v zimě? Proč ne!

Přestože zimní měsíce nejsou nejvyhledávanějším obdobím pro pořádání svatebních obřadů, rozhodně to neznamená, že se svatby nekonají. Zimní svatba má své kouzlo, neopakovatelnou atmosféru a jedinečnou energii. V dnešním článku vám přinášíme několik tipů, jak pořídit dokonalé svatební fotografie v zimní sezóně.

Dostatečné množství přirozeného denního světla je jedním z nejdůležitějších tipů pro ideální zimní fotografování svatby. Krátící se dny nejsou pouze známkou nastupující zimy, ale i vráskou na čele pro každého svatebního fotografa. Čas svatebního obřadu a fotografování svatby proto vybírejte s ohledem na sluneční svit. Druhá až třetí hodina odpolední bývá nejzazší dobou pro pořízení svatební fotky.

Zimní svatební fotografování si dobře naplánujte

Ruku v ruce s hledáním optimálního časového prostoru souvisí i samotné plánování. Zimní fotografování je náročné nejenom pro svatebčany a fotografa, ale činí také vyšší nároky na dopravu, na zvolené oblečení, na lokaci atd.

Při fotografování svatby byste měli počítat s delší časovou rezervou. Jednak vás mohou překvapit nepříjemné povětrnostní podmínky, ale je třeba také před fotografováním upravit svatební šaty či svatební dekorace.

Pro fotografování zimních svateb vybírejte zajímavá a magická místa

Pro zimní svatbu doporučujeme volit vhodné zimní oblečení, a to i to svatební. Místo lodiček zvolte kozačky, nezapomeňte na teplé spodní prádlo a elegantní kožíšek. Obléknete-li se do dlouhých svatebních šatů, rozhodně se nebudete muset obávat, že by právě kozačky kazily estetický dojem ze svatebního fotografování. Popřípadě se můžete přezout přímo v místě fotografování.

Zimní scenérie představují magické a neokoukané pozadí pro vaše svatební fotografování. Vhodný výběr místa pro focení je taktéž důležitý. Zajímavými lokacemi jsou lovecké zámečky, zámecké parky, ale i zasněžená náměstí s vánoční výzdobou atd.

Kromě těchto tipů je nutné uvést, že zimní fotografování s sebou přináší nemalé nároky na svatebního fotografa. Fotograf na svatbu musí být zručný, kreativní a dostatečně zkušený, aby vytvořil výjimečné snímky z vaší svatby. Hledáte-li fotografa na svatbu, využijte zkušeností AZ-fotosluzby.eu


Líbí se Ti náš článek? Sdílej ho mezi přátelé!

TAGY: AZ-fotosluzby.eu, focení, svatba, svatební fotografie, svatební fotokniha


Fotografujeme svatby, maturitní plesy, reportáže po celé České republice. Fotografování svatby nás baví a to se na fotkách pozná. Focení maturitních plesů je radost. Chcete mít nevšední svatbu, využijte náš svatební fotkoutek. Svatební fotokoutek parádně rozproudí zábavu. Fotograf na ples Hradec Králové, fotograf na ples Pardubice, fotograf na svatbu Rychnov nad Kněžnou, svatební fotograf Litomyšl. Fotokoutek se báječně hodí i na ples. Plesový fotograf i fotokoutek.