Články, BLOG, AZ-fotosluzby.eu

Pořídili jsme nový Nikon D3x

Do našeho strojového parku jsme pořídili novou digitální zrcadlovku Nikon D3x. Jedná se o Profesionální jednooká zrcadlovka formátu FX vybavená výkonným obrazovým snímačem CMOS s 24,5 milionu pixelů, rozšířeným rozsahem citlivostí ISO 50 až 6400, obvodem pro zpracování obrazu EXPEED a sériovým snímáním frekvencí 5 obr./s.  Tento foťák využijeme na svatby i v ateliéru. věříme, že zachycené momenty tímto strojem se vám budou líbit a budete spokojeni. 

Nikon D3x - hlavní funkce a vlastnosti

Nový Nikon D3x je profesionální full-frame digitální zrcadlovka, která má co nabídnout. CMOS snímač má velikost kinofilmového políčka 35.9 x 24mm, tudíž se ohniskové vzdálenosti objektivů po nasazení na tělo nemění. Možné je ale použít i takzvané DX objektivy a aktivovat režim DX, ve kterém dojde ke crop faktoru 1.5x.

Nikon D3x

Další silnou stránkou nového Nikonu D3x je velký 7.5cm TFT LCD monitor z polymorfního křemíku. Ten má zobrazovací schopnost 920 000 bodů, díky čemuž je možné si detailně prohlížet pořízené fotografie. Vysoké rozlišení displeje se též hodí v režimu živého náhledu Live View. Pokrytí scény je při Live View 100%, pozorovací úhel displeje je 170°.

Kromě hlavního displeje je k dispozici též displej stavový, který je dvojitě umístěný na vrchní části těla a pod hlavním displejem.

Optický hledáček je u nového D3x řešený poctivým pentagonálním hranolem. Při režimu FX (full-frame) je pokrytí hledáčku 100%, což je velmi dobrá zpráva. V režimu DX je pokrytí zhruba 97%. Zvětšení hledáčku je 0.7x a předsunutí pupily je 18mm.

Autofokus Nikonu D3x využívá modul Nikon Multi-CAM 3500FX s 51 zaostřovacími poli (včetně 15 křížových snímačů) a pracuje v následujících režimech: 1) Autofokus (AF): Single-servo AF (S); Continuous-servo AF (C); v závislosti na stavu objektu je automaticky aktivováno prediktivní zaostřování. Pracovní rozsah autofokusu je –1 až +19 EV (ISO 100; 20°C).


Líbí se Ti náš článek? Sdílej ho mezi přátelé!

TAGY: AZ-fotosluzby.eu, novinka, reportážní fotky


Fotografujeme svatby, maturitní plesy, reportáže po celé České republice. Fotografování svatby nás baví a to se na fotkách pozná. Focení maturitních plesů je radost. Chcete mít nevšední svatbu, využijte náš svatební fotkoutek. Svatební fotokoutek parádně rozproudí zábavu. Fotograf na ples Hradec Králové, fotograf na ples Pardubice, fotograf na svatbu Rychnov nad Kněžnou, svatební fotograf Litomyšl. Fotokoutek se báječně hodí i na ples. Plesový fotograf i fotokoutek.