Články, BLOG, AZ-fotosluzby.eu

Plesová sezóna se blíží aneb, jak fotografovat maturitní ples?

Plesová sezóna doslova klepe na dveře, a proto vám přinášíme několik fotografických rad, jak vyfotit váš vysněný maturitní ples, tak, aby výsledné snímky představovaly nezapomenutelnou vzpomínku. Pokud stále hledáte profesionální fotografy na váš ples, využijte služeb AZ-fotosluzby.eu.

Fotografování maturitních plesů a společenských akcí vyžaduje profesionální zručnost, kreativitu a dokonalé fotografické vybavení. Na co si dát největší pozor při focení maturitního plesu? Především na osvětlení, na nastavení fotoaparátu i na případnou postprodukci.

Při focení maturitního plesu si dávejte pozor na světlo

Focení maturitního plesu, který se často odehrává v prostorách se sníženými světelnými podmínkami, je složitou záležitostí. Zapeklitý oříšek lze vyřešit díky použití externího blesku. Pokud používáte běžný kompakt nebo mobilní telefon, doporučujeme vám fotografovat na velmi krátké vzdálenosti. Jen tak budou vaše fotografie dostatečně ostré a kvalitní.

V případě použití moderních digitálních zrcadlovek s externím bleskem můžete dosáhnout skvělých fotografií, a to i v případě špatných světelných podmínek. Nicméně musíte počítat s tím, že si svůj fotoaparát budete muset nastavit sami a nespoléhat na automatické nastavení. Přestože vše záleží na aktuálních podmínkách, lze doporučit clonu hodnoty f/4, expoziční čas 1/60 i vyšší a nemůžeme zapomenout ani na správné nastavení ISO citlivosti.

Postprodukce by měla být nedílnou součástí fotografování maturitního plesu

Fotky z maturáků či stužkovacích večírků by měly projít postprodukcí neboli dodatečnou úpravou. Součástí tohoto doladění bývá zpravidla vyvážení bílé barvy, základní retušování, korekce expozice, úprava jasu, stínů, křivek a kontrastu nebo redukce šumu.

Z výše uvedených vět je jasné, že fotografování maturitních plesů rozhodně není jednoduchou dovedností. Chcete-li vytvořit výjimečné i atraktivní snímky, pozvěte si odborníky z AZ-fotosluzby.eu.

Jsme zkušení, kreativní a ochotní přijet přímo na váš maturitní ples.

Zapomeňte na nudu a rozmíchejte koktejl maturitní zábavy. Ideální ingrediencí je fotokoutek, který na váš ples přivezeme. Fotokoutek AZ-fotosluzby.eu bude jedinečným doplňkem vašeho maturitního plesu.


Líbí se Ti náš článek? Sdílej ho mezi přátelé!

TAGY: AZ-fotosluzby.eu, focení, fotografování, fotokoutek, maturitní ples, maturitní tablo, třídní fotky


Fotografujeme svatby, maturitní plesy, reportáže po celé České republice. Fotografování svatby nás baví a to se na fotkách pozná. Focení maturitních plesů je radost. Chcete mít nevšední svatbu, využijte náš svatební fotkoutek. Svatební fotokoutek parádně rozproudí zábavu. Fotograf na ples Hradec Králové, fotograf na ples Pardubice, fotograf na svatbu Rychnov nad Kněžnou, svatební fotograf Litomyšl. Fotokoutek se báječně hodí i na ples. Plesový fotograf i fotokoutek.