Články, BLOG, AZ-fotosluzby.eu

Olympus OM-D E-M1 Mark II. Fotoaparát, který zaujme

Ještě před koncem roku přišel Olympus se zcela novým fotoaparátem, který uživatele nadchne svými technologiemi a možnostmi fotografování. 

Olympus OM-D E-M1 Mark II je vlajkovou lodí mezi fotoaparáty Olympus třídy OM-D. Tato řada se všeobecně vyznačuje ideálními rozměry těla fotoaparátu, dokonalou ergonomií, výjimečnou kvalitou obrazu nebo mimořádnou odolností. Novinka od Olympusu však tyto vlastnosti posouvá ještě dál.

Dokonalé možnosti pro fotografování

Olympus OM-D E-M1 Mark II reprezentuje nejrychlejší zařízení ve své kategorii. Díky vysokorychlostnímu sekvenčnímu snímání a šedesáti snímkům v jedné vteřině dokáže fotoaparát nevídané kousky. Přidáme-li k tomu také 121 zaostřovacích bodů obrazového čipu, dostaneme výtečného pomocníka pro fotografování pohyblivých cílů nebo přírody. Výslednou kvalitu snímků zvyšuje i 5osý systém stabilizace obrazu.

Se svou váhou, která nepřesahuje ani půl kilogramu se skvěle hodí i pro cestovatele. Dokumentárním a reportážním fotografům přijdou jistě vhod také inovativní režimy zaostření, které při rozlišení 20,4 MPx dokáží zachytit i ty nejmenší detaily.

Ilustrační fotografie

Funkčnost Olympusu zvyšuje také Pro Capture režim neboli moment namáčknutí spouště, v němž se do vyrovnávací paměti uloží až 15 snímků v plném rozlišení. Olympus dokáže mimo jiné vytvářet tzv. Tracking zaostření, které fotografům pomáhá k dokonalému zaostření pohyblivých objektů.

Pohodlné fotografování v nejlepší kvalitě

V samotném těle fotoaparátu se skrývá 20M Live-MOS snímač s moderním obrazovým procesorem TruePic VIII. S Olympusem OM-D E-M1 Mark II lze nahrávat videa ve 4K (3840 x 2160) a C4K (4096 x 2160) rozlišení. Dalšími užitečnými funkcemi jsou také: tichý režim závěrky, Focus Bracketing a Focus Stacking neboli složení snímku z několika fotografií, režimy pro noční focení a šedé kompozice či aplikace Capture pro pohodlný přenos do počítače.

Pokud hledáte reportážní a dokumentární fotografy pro váš firemní večírek, módní přehlídku nebo jinou společenskou akci obraťte se na AZ-fotosluzby.eu. Profesionální vybavení, praxe a kreativita zajistí, že dostanete výjimečné fotografie s neopakovatelnou atmosférou.


Líbí se Ti náš článek? Sdílej ho mezi přátelé!

TAGY: firemní večírek, focení, fotografování, recenze, reportážní fotky


Fotografujeme svatby, maturitní plesy, reportáže po celé České republice. Fotografování svatby nás baví a to se na fotkách pozná. Focení maturitních plesů je radost. Chcete mít nevšední svatbu, využijte náš svatební fotkoutek. Svatební fotokoutek parádně rozproudí zábavu. Fotograf na ples Hradec Králové, fotograf na ples Pardubice, fotograf na svatbu Rychnov nad Kněžnou, svatební fotograf Litomyšl. Fotokoutek se báječně hodí i na ples. Plesový fotograf i fotokoutek.