Články, BLOG, AZ-fotosluzby.eu

Objektiv od Nikonu, který vám vyrazí dech

Koncem minulého roku představila společnost Nikon svůj nejnovější přírůstek do rodiny formátů FX a modelové řady objektivů NIKKOR s korekcí perspektivy. Objektiv, díky kombinaci výkonného obrazového úhlu a neskutečné kvality obrazu, zvládá dokonalé zachycení až po okraj zobrazovacího pole.

Objektiv PC NIKKOR 19 mm f/4E ED je důkazem toho, že Nikon to myslí s tvorbou výjimečné kompozice obrazu skutečně vážně. Tato novinka, která je jako dělaná pro fotografování architektury, staveb či krajiny dává vyniknout fotografům se smyslem pro prostor a detail.

Maximální kontrola kompozice a scény

Co všechno nový objektiv umí? Díky širokému obrazovému úhlu a ohniskové vzdálenosti 19 mm je možno na snímcích zachytit skutečné rozměry scény, popřípadě lze eliminovat popředí fotografie, a naopak zachytit větší část stavby. Díky použití tohoto objektivu tak získáte nejenom kompoziční svobodu, ale snadno zachytíte i fotografie krajin.

Optika NIKKOR představuje osvědčenou kvalitu. Díky dvojici asférických optických členů můžeme lehce potlačit nejrůznější obrazové vady. Skla s nízkým rozptylem světla navíc snižují riziko barevných vad polohy. Objektiv kromě toho obsahuje i antireflexní vrstvu Nikon Nano Crystal Coat, která zabraňuje vzniku reflexů, mimo jiné i v protisvětle. U širokoúhlých objektivů se nezřídka kdy stává, že dochází ke zkreslení, zvláště na krajích obrazového pole. S optikou NIKKOR můžeme těmto deformacím snadno zabránit.

Ilustrační fotografie

Objektiv rozšiřuje vaše tvůrčí schopnosti a kreativitu

Vysouvací a naklápěcí objektiv zjednoduší vaše fotografování. Objektiv lze naklápět až do úhlu 90°, přičemž jej můžeme taktéž otáčet v obou směrech a kolem optické osy. Sbíhání linií u architektonických fotografií bylo dosud neřešitelným problémem. S mechanismem naklápění a otáčení vyfotíte tyto snímky zcela jednoduše, a to bez použití dodatečných postprodukčních fotografických úprav.

I při těchto vlastnostech je objektiv mimořádně skladný, ergonomický a odolný. Na těle objektivu nalezneme speciální fluorovou vrstvu, jenž odpuzuje vodu, prach i další nečistoty.

Nevíte-li si rady s fotografováním krajiny, staveb, kalendářů ale i společenských akcí, maturitních plesů či svateb obraťte se na AZ-fotosluzby.eu. Jsme profesionálové se zkušenostmi, kreativitou a ochotou přicestovat až k vám.


Líbí se Ti náš článek? Sdílej ho mezi přátelé!

TAGY: AZ-fotosluzby.eu, fotografování, foto služby, novinka, recenze


Fotografujeme svatby, maturitní plesy, reportáže po celé České republice. Fotografování svatby nás baví a to se na fotkách pozná. Focení maturitních plesů je radost. Chcete mít nevšední svatbu, využijte náš svatební fotkoutek. Svatební fotokoutek parádně rozproudí zábavu. Fotograf na ples Hradec Králové, fotograf na ples Pardubice, fotograf na svatbu Rychnov nad Kněžnou, svatební fotograf Litomyšl. Fotokoutek se báječně hodí i na ples. Plesový fotograf i fotokoutek.