Články, BLOG, AZ-fotosluzby.eu

Nikon slaví stoleté výročí

V letošním roce to bude přesně 100 let, co spatřila světlo světa společnost Nippon Kogaku K.K. neboli slavný výrobce fototechniky Nikon. K tomuto výročí si Nikon připravil hned několik zajímavostí.

25. července 1917 to všechno začalo spojením třech výrobců optických přístrojů. V prvních letech své existence vyráběla firma především dalekohledy a mikroskopy.

100 milionů objektivů NIKKOR

V roce 1948 představil Nikon svůj první fotoaparát, aby se dalším milníkem stal rok 1959, kdy společnost představila první zrcadlovku Nikon F s výměnným objektivem. V letošním roce vyrobil Nikon 100 milionů objektivů NIKKOR pro výměnné objektivy.

K příležitostí stoletého výročí představil Nikon nový web http://www.nikon.com/100th/ , který shrnuje historii společnosti.

Prohlédněte si historii a vývoj fotografování

Návštěvníci zde navíc naleznou speciální prezentace, filmy, zajímavé informace či odkazy. Součástí oslav je i nové logo, taktéž upomínající ke stoletému výročí.

Chcete-li získávat další informace o světě fototechniky, sledujte naše internetové stránky https://az-fotosluzby.eu/ Jsme odborníky na focení svateb, fotografování maturitních plesů, focení kalendářů, rodin, módních přehlídek, aktů, focení v ateliéru či fotografování tříd, škol a školek.


Líbí se Ti náš článek? Sdílej ho mezi přátelé!

TAGY: AZ-fotosluzby.eu, focení, fotografování, novinka


Fotografujeme svatby, maturitní plesy, reportáže po celé České republice. Fotografování svatby nás baví a to se na fotkách pozná. Focení maturitních plesů je radost. Chcete mít nevšední svatbu, využijte náš svatební fotkoutek. Svatební fotokoutek parádně rozproudí zábavu. Fotograf na ples Hradec Králové, fotograf na ples Pardubice, fotograf na svatbu Rychnov nad Kněžnou, svatební fotograf Litomyšl. Fotokoutek se báječně hodí i na ples. Plesový fotograf i fotokoutek.