Články, BLOG, AZ-fotosluzby.eu

Nikon SB-5000. Blesk, který mění svět fotografování

Na to, že Nikon jakožto světová značka vyrábějící fotoaparáty přichází každý rok s nějakou tou novinkou, jsme si již zvykli. Ale letošní rok se zapisuje opravdu k těm nejúžasnějším, a to nejenom co do počtu novinek, ale i unikátů a inovací. Mezi ně bezesporu patří i externí blesk Nikon Speedlight SB-5000.

Mluvíme-li o novém blesku SB-5000 od Nikonu, musíme jedním dechem dodat, že jde o naprostý unikát mezi externími blesky. Ostatně posuďte sami… Nikon SB-5000 je prvním radiem řízeným bleskem. Dosahuje neuvěřitelného světelného výkonu. V kombinaci s inovativním přístupem, kdy je v těle blesku zabudován vlastní systém chlazení, dokáže blesk pořídit až stovku expozic při plném výkonu záblesku.

Nikon SB 5000

 

To ovšem není všechno. Kompaktní velikost, inteligentní a intuitivní ovládání nebo výklopná hlava do všech směrů dělají z tohoto blesku všestranného pomocníka pro profesionály i nadšence. Blesk Nikon SB-5000 lze použít ke všem jednookým zrcadlovkám formátů FX a DX. Můžeme jej jednak nasadit na klasické sáňky na vrchní straně fotoaparátů nebo použít pro systém kreativního osvětlení od Nikonu. Právě tato vlastnost jej předurčuje k práci v jakémkoliv prostředí. Ať už se tedy bude jednat o fotografování v ateliéru, focení kalendářů, aktů či fotografování mezi překážkami, nový blesk Nikon SB-5000 to dokonale zvládne.

Zkombinujete-li bezdrátové dálkové ovládání WR-R10 a tento blesk, můžete hravě zvládnout zachycení složitých scén a náročných situací. Blesk dokáže pokrýt ohniskovou vzdálenost 24 – 200 mm. Funkční nastavení blesku lze ovládat prostřednictvím fotoaparátu nebo na displeji samotného blesku. Tělo blesku navíc váží pouhých 420 gramů, což podtrhuje jeho univerzálnost.

Materiál od Nikonu používáme i my v AZ-fotoslužby.eu. Využijte našich služeb a nechte si vytvořit nádherné svatební fotografie, snímky z maturitního plesu nebo z focení tabla či kalendáře!


Líbí se Ti náš článek? Sdílej ho mezi přátelé!

TAGY: ateliér, AZ-fotosluzby.eu, focení, focení kalendáře, fotografování, novinka


Fotografujeme svatby, maturitní plesy, reportáže po celé České republice. Fotografování svatby nás baví a to se na fotkách pozná. Focení maturitních plesů je radost. Chcete mít nevšední svatbu, využijte náš svatební fotkoutek. Svatební fotokoutek parádně rozproudí zábavu. Fotograf na ples Hradec Králové, fotograf na ples Pardubice, fotograf na svatbu Rychnov nad Kněžnou, svatební fotograf Litomyšl. Fotokoutek se báječně hodí i na ples. Plesový fotograf i fotokoutek.