Články, BLOG, AZ-fotosluzby.eu

Nikon D500. Dlouho očekávaná zrcadlovka od Nikonu spatřila světlo světa

Začátek letošního roku byl ve znamení novinek, a to i ve fotografickém průmyslu. Nikon představil hned dvě převratné zrcadlovky. Jednou z nich je fotoaparát Nikon D5 a druhou novinkou se stala zrcadlovka Nikon D500, navazující na úspěchy svého předchůdce s označením Nikon D300s. Pojďme se na novou D500 podívat pod drobnohledem.

Nikon D500 patří do třídy APS-C (Advanced Photo System type-C), která udává formát snímacích čipů ve fotoaparátu. Novinka od Nikonu se pyšní 20,9 MPx snímačem, sekvenčním snímáním o rychlosti 10 fps a 4K videosekvencí. K výjimečným hodnotám patří také citlivost Nikonu, RGB snímač, výkonný procesor i bezdrátové rozhraní.

Nikon D500

 

S více než dvaceti MPx snímačem dokážete vytvořit snímek o neuvěřitelném rozlišení 5568×3712 pixelů, který můžeme uložit ve formátech RAW, TIFF a JPEG. V pohodě zvládá vytvořit až deset snímků za vteřinu, což můžete využít pro pořizování snímků ze sportu nebo z přírody. Toto by Nikon ovšem nedokázal bez nadupaného procesoru EXPEED 5 a zaostřovacího systému se 153 body. Velká výhoda se skrývá i ve vysoké světelnosti, ve schopnosti ostření a v citlivosti, což dělá z Nikonu D500 taktéž odborníka na fotografování za špatných světelných podmínek.

 

 

Tuto zrcadlovku lze použít také jako videokameru. Fotoaparát nabízí tzv. 4K sekvence neboli nový standard v rozlišení obrazu s unikátním rozlišením 3840×2160 pixelů. Pro zachycení zvuku je k dispozici interní stereo mikrofon, přičemž můžete snadno připojit i externí varianty mikrofonu. Automatickou citlivost ISO lze použít také u těchto videosekvencí, což Nikonu dodává na jedinečnosti.

 

 

Není výjimkou, že tento fotoaparát má zabudované bezdrátové wi-fi rozhraní nebo Bluetooth. Součástí je též funkce NFC, díky níž můžete zrcadlovku snadno propojit se svým telefonem či jiným zařízením. Displej Nikonu dosahuje rozlišení 2,359 milionu bodů, což jej řadí mezi špičky ve fotografickém průmyslu.

 

 

Je nám potěšením oznámit vám, že novinky od Nikonu se stanou nedílnou součástí našeho vybavení a přinesou vám lepší obrazový i filmový zážitek. Rozhodně se máte na co těšit!


Líbí se Ti náš článek? Sdílej ho mezi přátelé!

TAGY: AZ-fotosluzby.eu, focení, fotografování, novinka


Fotografujeme svatby, maturitní plesy, reportáže po celé České republice. Fotografování svatby nás baví a to se na fotkách pozná. Focení maturitních plesů je radost. Chcete mít nevšední svatbu, využijte náš svatební fotkoutek. Svatební fotokoutek parádně rozproudí zábavu. Fotograf na ples Hradec Králové, fotograf na ples Pardubice, fotograf na svatbu Rychnov nad Kněžnou, svatební fotograf Litomyšl. Fotokoutek se báječně hodí i na ples. Plesový fotograf i fotokoutek.