Články, BLOG, AZ-fotosluzby.eu

Nikon D5. Fotoaparát, který zaostří svět kolem nás

S trochou nadsázky bychom mohli říci, že s příchodem nové jednooké zrcadlovky od Nikonu se změní svět. Nikon totiž přichází s full frame modelem Nikon D5 neboli špičkovým fotoaparátem, který disponuje rozlišením jednadvaceti megapixelů, moderním procesorem EXPEED 5, automatickým zaostřováním s fenomenálními hodnotami, silným a stabilním výkonem, videosekvencí s 4K natáčením či podporou rychlého bezdrátového připojení nebo přenosu dat. Pojďme se na tuto novou vlajkovou loď blíže podívat…

Před několika měsíci obletěla svět zpráva, že Nikon vyvíjí novou generaci fotoaparátů s automatickým zaostřováním. Když byl představen Nikon D5 s funkcí neobyčejně širokého pokrytí obrazového pole, stal se sen realitou. Systém 153 zaostřovacích polí dovoluje fotografům jednoduše pořizovat snímky vzdálených objektů nebo rychlých závodních aut či portrétů za slabého osvětlení.

Neomezená změna snímacích podmínek při zachování maximálního výkonu… to je další výhoda tohoto fotoaparátu. K zachycení jedinečných detailů, a použití například při fotografování kalendářů nebo focení maturitních plesů, zase poslouží  výkonný snímač CMOS formátu FX s 20,8 miliony pixely a novým RGB snímačem pro měření expozice. Takto pořízené snímky můžete lehce zkontrolovat a upravit na osmicentimetrovém dotykovém LCD displeji, který disponuje rozlišením 2 360 000 pixelů.

Nikon D5

Citlivost ISO, v rozmezí ISO 100 až 102 400, dovoluje fotografovat i ve značně ztížených podmínkách. Při využití nastavení Hi 5 lze dosáhnout citlivosti ISO 3 280 000, což představuje doslova revoluci ve fototechnice. S novým Nikonem D5 můžete pořizovat i kvalitní videa s rozlišením 4K neboli 3 840 x 2 160 pixelů.

Chcete-li fotografovat bez kompromisů, bude nový Nikon D5 ideální volbou. Je nám potěšením oznámit vám, že tuto vlajkovou loď od Nikonu již brzy uvítají i AZ-fotosluzby.eu a fotografování tak posunou zase o skok dál. 


Líbí se Ti náš článek? Sdílej ho mezi přátelé!

TAGY: AZ-fotosluzby.eu, focení kalendáře, fotografování, foto služby, novinka, recenze


Fotografujeme svatby, maturitní plesy, reportáže po celé České republice. Fotografování svatby nás baví a to se na fotkách pozná. Focení maturitních plesů je radost. Chcete mít nevšední svatbu, využijte náš svatební fotkoutek. Svatební fotokoutek parádně rozproudí zábavu. Fotograf na ples Hradec Králové, fotograf na ples Pardubice, fotograf na svatbu Rychnov nad Kněžnou, svatební fotograf Litomyšl. Fotokoutek se báječně hodí i na ples. Plesový fotograf i fotokoutek.