Články, BLOG, AZ-fotosluzby.eu

Měkké světlo aneb, jak na fotografování portrétů?

Při fotografování portrétů se doporučuje dodržovat některá základní pravidla, jakými jsou například měkké světlo, dokonalé nastavení fotoaparátu či plán focení. Více si rozebereme v dnešním článku.

Asi vás nepřekvapí, že nejdůležitějším pravidlem pro fotografování portrétů je světlo. Jednak se doporučuje fotit portréty v tzv. měkkém světle neboli hřejivém a jemném světle bez stínů. Takové osvětlení pozorujeme při západu nebo východu slunce, popřípadě když slunce „zaleze“ za mraky. Toto světlo je nejvhodnější k fotografování portrétů, z čehož vyplývá i důležitost plánu focení.

 focení portrétů

ilustrační fotografie

 

Budete-li dodržovat i další doporučení, včetně mírné zdrženlivosti v sytě barevném pozadí, určitě se vyhnete nepříjemnostem v podobě nevzhledných odstínů na vaší tváři. Fotograf z AZ-fotosluzby.eu se zkušenostmi s fotografováním maturitních plesů, focením v ateliéru, fotografováním kalendářů či focením na tablo si s takovýmito situacemi dokáže lehce poradit a díky tomu budou vaše portréty krásné a jedinečné.


Líbí se Ti náš článek? Sdílej ho mezi přátelé!

TAGY: AZ-fotosluzby.eu, focení, fotografování, foto služby, portrét


Fotografujeme svatby, maturitní plesy, reportáže po celé České republice. Fotografování svatby nás baví a to se na fotkách pozná. Focení maturitních plesů je radost. Chcete mít nevšední svatbu, využijte náš svatební fotkoutek. Svatební fotokoutek parádně rozproudí zábavu. Fotograf na ples Hradec Králové, fotograf na ples Pardubice, fotograf na svatbu Rychnov nad Kněžnou, svatební fotograf Litomyšl. Fotokoutek se báječně hodí i na ples. Plesový fotograf i fotokoutek.