Články, BLOG, AZ-fotosluzby.eu

Jaký svatební fotograf vám nejvíce sedne?

Svatební fotograf je tu od toho, aby zachytil nejkrásnější okamžiky vaší svatby. Nejedna vdaná paní by nám potvrdila, že svatební den uteče rychleji nežli voda a na spoustu okamžiků by se zapomnělo, nebýt svatebních fotografií. Proto je důležité vybrat správně a na svatbu si pozvat takového fotografa, který vám sedne nejen svou prací, ale i povahou.

Jaký by měl být svatební fotograf?

Svatební fotograf bývá nedílnou položkou na seznamu věcí, které je před svatbou potřeba zařídit. S jeho hledáním byste měli začít s dostatečným předstihem, abyste měli čas na rozmýšlení a vybrali si opravdu správně. Jde tu přece o vaše vzpomínky, nad kterými se chcete ještě za několik desítek let zamilovaně usmívat.

Podle čeho vybírat?

Existuje několik měřítek, podle kterých se můžete při svém výběru řídit. Pamatujte, že není svatební fotograf jako svatební fotograf a co je u jednoho samozřejmostí, u jiného najít nemusíte. Při výběru je důležité, aby se vám líbila fotografova práce. Nechte si ukázat portfolio fotografií, na kterých okamžitě poznáte, jestli vám vyhovuje jeho styl, jestli se vám líbí, jak dokáže pracovat s kompozicí, jestli se vám zkrátka trefí do noty. 

Co dalšího ještě rozhoduje:

1. Cena

Fotograf by vám měl nabídnout ceník. V ideálním případě by měl mít na výběr z několika možností, mezi nimiž byste si vybrali podle svého finančního rozpočtu.

2. Lokalita

Určitě byste si měli vybírat svatebního fotografa, který bude z vašeho blízkého okolí. Ne všichni fotografové jsou totiž ochotní cestovat přes polovinu republiky, a pokud ano, odrazí se to na jejich ceně.

3. Povaha

Jak už jsme zmínili o pář řádků výše, fotograf vám musí sednout i po lidské stránce. Pokud narazíte na člověka, který vám nebude z nějakého důvodu sympatický, raději se porozhlédněte jinde. Uvědomte si, že fotograf s vámi stráví podstatnou část dne. Určitě na své svatbě nechcete mít někoho, kdo vám není sympatický.

Fotograf na svatbu

Třešnička na dortu

Při rozhodování, jaký fotograf na svatbu bude pro váš den ten nejlepší, mohou hrát roli i služby nad rámec. Určitě se tedy zajímejte, co všechno vám daný fotograf nabízí. Velice oblíbenou vsuvkou je fotokoutek, ve kterém svatebčané mnohdy pořídí opravdu zajímavé fotografie, jež by ani zkušený profík nedokázal zachytit.


Líbí se Ti náš článek? Sdílej ho mezi přátelé!

TAGY: AZ-fotosluzby.eu, focení, fotografování svatby, svatba, svatební fotografie


Fotografujeme svatby, maturitní plesy, reportáže po celé České republice. Fotografování svatby nás baví a to se na fotkách pozná. Focení maturitních plesů je radost. Chcete mít nevšední svatbu, využijte náš svatební fotkoutek. Svatební fotokoutek parádně rozproudí zábavu. Fotograf na ples Hradec Králové, fotograf na ples Pardubice, fotograf na svatbu Rychnov nad Kněžnou, svatební fotograf Litomyšl. Fotokoutek se báječně hodí i na ples. Plesový fotograf i fotokoutek.