Články, BLOG, AZ-fotosluzby.eu

Jak vytvořit dokonalou svatební fotografii?

Říká se, že dokonalá svatební fotografie je vždy odrazem příjemné atmosféry a radostné svatby jako takové. Nicméně na druhé straně bychom měli zmínit, že svatební fotograf může i mírně nepovedené snímky dodatečně upravit či vyretušovat a vytvořit tak dokonalou fotografii.

Problematika postprodukce, dodatečné úpravy a retuše při fotografování svateb je často skloňovanou záležitostí. V „balíčku“ služeb při focení svateb většinou dostanete část detailně upravených svatebních fotografií a další fotografie, pořízené během celodenního focení svatby. Vždy je tedy potřeba, domluvit se na další úpravě s fotografem na svatbu.

Přemýšlejte o:

1) Formátu svatebních fotografií

2) Využití programů pro úpravu svatebních fotek

3) Pořízení svatebních fotoknih

4) Dalších úpravách, retuších, barevných korekcích atd.

 

Formát svatebních fotografií představuje při focení svatby mimořádně důležité kritérium. Volba nejvyššího rozlišení formátu JPEG je předurčena pro svatební snímky, které budeme již minimálně upravovat. Jsou tedy vhodné k okamžitému předání novomanželům. Využije-li svatební fotograf formát RAW, lze po focení svatby použít dodatečné úpravy, včetně korekce barev, kontrastu, jasu nebo převodu do černobílé podoby.

Profesionální svatební fotograf má k dispozici řadu počítačových programů, jež zvládnou úpravu vašich svatebních fotografií, kupříkladu software řady Adobe, třeba Adobe Photoshop nebo Adobe Lightroom. S těmito programy dostává fotografování svatby nové dimenze a upravené fotografie dosahují vysoké kvality.

S úpravou svatebních fotografií souvisí i módní boom, v podobě tzv. svatebních fotoknih neboli originálních svatebních knih, plných nezapomenutelných zážitků z vašeho svatebního dne. Nutnost domluvy se svatebním fotografem, zvláště v případech použití nejrůznějších rámečků, efektů či obrázků je i zde potřebná, aby se ze svatební fotoknihy nestalo kýčovité svatební album.

Rychlost dodání finálně upravených fotografií závisí na tom, co vše budete chtít při focení svateb upravovat. Zvýšení či snížení jasu nebo kontrastu patří k nejběžnějším úpravám, proto snímky od svatebního fotografa dostanete v dřívějším termínu. Naopak rozsáhlejší retuše a úpravy v počítačových programech budou časově náročnější.

AZ-fotosluzby.eu vám nabízejí výběr ze třech druhů „balíčků“ pro fotografování svatby. Jemné retuše nebo barevné úpravy svatebních fotografií však naleznete ve všech třech nabízených variantách.

Využijte profesionálních fotoslužeb fotografa na svatbu při focení svatby!


Líbí se Ti náš článek? Sdílej ho mezi přátelé!

TAGY: AZ-fotosluzby.eu, foto služby, svatba, svatební fotografie, svatební fotokniha


Fotografujeme svatby, maturitní plesy, reportáže po celé České republice. Fotografování svatby nás baví a to se na fotkách pozná. Focení maturitních plesů je radost. Chcete mít nevšední svatbu, využijte náš svatební fotkoutek. Svatební fotokoutek parádně rozproudí zábavu. Fotograf na ples Hradec Králové, fotograf na ples Pardubice, fotograf na svatbu Rychnov nad Kněžnou, svatební fotograf Litomyšl. Fotokoutek se báječně hodí i na ples. Plesový fotograf i fotokoutek.