Články, BLOG, AZ-fotosluzby.eu

Jak správně vybrat svatebního kameramana?

Svatební den bezesporu patří k nejdůležitějším okamžikům našeho života. Střípky z tohoto výjimečného dne nám nezapomenutelně zůstanou v paměti. Ale, co když si náš svatební den budeme chtít připomenout a zopakovat celý? Díky svatebnímu videu oživíte rozplývající se vzpomínky na váš svatební den.

Vytvořit dobré svatební video však není jednoduchou záležitostí. Zkušenosti, empatie, znalosti, komunikace či pohotovost jsou vlastnostmi, které zvyšují řemeslnou kvalitu svatebního videa. Kameraman by měl být zdatným profesionálem, který se bude pohybovat v dynamickém prostoru, plném nenadálých okamžiků, zvuků, barev nebo stínů.

Jaký by měl být kameraman na svatbu?

1) Pohotový a zkušený – není nic horšího, než svatební video bez záznamu nejdůležitějších okamžiků, jakými jsou: výměna svatebních prstenů, první novomanželský polibek, házení květinou atd. Dlouholeté zkušenosti s natáčením svateb, filmů a obřadů jsou taktéž samozřejmě velkým plusem.

2) Připravený na nejrůznější povětrnostní a světelné podmínky – pro kameramana, stejně jako pro fotografa je důležitá práce se světlem a stínem. Nevzhledné tmavé kruhy pod očima nejsou pouze známkou vaší únavy. Kruhy pod očima vznikají i díky odrazu poledního slunce, což svatebním fotografům i svatebnímu kameramanovi může ztížit práci.

3) Pečlivý při výběru techniky a zpracování videa – odborně zdatný kameraman na svatbu využívá profesionální přístroje, kamery s HD a 4K rozlišením, GOpro kamery či moderní drony pro natáčení svatby z ptačí perspektivy. Finální zpracování obrazu, zvuku a střihu hraje podstatnou roli pro celkové vnímání svatebního videa.

4) Komunikativní a otevřený vašim přáním – vzájemná komunikace s novomanžely, se svatebním fotografem i s organizátory významně pomůže kvalitě videa a kameraman na svatbu nebude rušit ostatní svatebčany. Přestože každý svatební kameraman by měl mít svůj osobitý styl, je důležitá shoda na představě výsledného videa. Rozhodně se podívejte na reference kameramana na svatbu, na jeho portfolio nebo ukázky práce.

U nás v AZ-fotosluzby.eu spolupracujeme s profesionálními kameramany s dlouholetou praxí, třeba z Filmových ateliérů na Barrandově. Naši kameramani na svatbu využívají nejmodernější techniku, včetně digitálních kamer s 4K rozlišením nebo GOpro kamer.

Výjimečný filmový zážitek v podobě vašeho svatebního videa získáte v AZ-fotosluzby.eu


Líbí se Ti náš článek? Sdílej ho mezi přátelé!

TAGY: AZ-fotosluzby.eu, fotografování svatby, foto služby, svatba, svatební video


Fotografujeme svatby, maturitní plesy, reportáže po celé České republice. Fotografování svatby nás baví a to se na fotkách pozná. Focení maturitních plesů je radost. Chcete mít nevšední svatbu, využijte náš svatební fotkoutek. Svatební fotokoutek parádně rozproudí zábavu. Fotograf na ples Hradec Králové, fotograf na ples Pardubice, fotograf na svatbu Rychnov nad Kněžnou, svatební fotograf Litomyšl. Fotokoutek se báječně hodí i na ples. Plesový fotograf i fotokoutek.