Články, BLOG, AZ-fotosluzby.eu

Jak se připravit na svatební focení v zimě

Vybrali jste si pro svou svatbu některý ze zimních termínů? V tom případě vám určitě vrtá hlavou, jak se dá zvládnout svatební focení v zimě, kdy počasí nebývá zrovna nejpřívětivější a teploty rozhodně nejsou nejhřejivější. Mít svatbu v zimě určitě má něco do sebe, zimní svatby mají totiž úplně jiné kouzlo. 

Svatební focení v zimě? Žádný problém!

Svatební focení v zimě není překážkou. Jestliže jste se rozhodli, že svou lásku zpečetíte v některém ze zimních měsíců, pak se určitě nemusíte bát, že byste přišli o nádherné fotografie, které by vám i za mnoho let připomínaly, jak úžasný a výjimečný tento den byl. 

Určitě ale není na škodu se na svatební focení v zimě připravit. Přeci jen je potřeba počítat s tím, že vás může zaskočit počasí, stejně jako je na místě zamyslet se nad vhodným oblečením. V dnenším článku vám dáme pár užitečných rad, jak se na zimní svatební focení připravit.

Počítejte s focením venku i uvnitř

I když toužíte po fotografiích focených venku, mějte jako eso v rukávu ještě náhradní řešení - a tím myslíme focení uvnitř. Dobrou zprávou je, že si profesionální fotograf dokáže poradit s oběma typy expozicí a hravě vytvoří svatební fotografie jak venku, tak u uvnitř.

Určitě je tedy rozumné mít pro svatební focení připravené vhodné místo venku, kde se dá fotit za předpokladu, že počasí bude alespoň trochu rozumné a nezaskočí vás třeba šílenou sněhovou vánicí. Zamyslete se i nad možným místem pro focení uvnitř, kdyby se náhodou stalo, že příroda půjde tak trochu proti vám.

Svatební focení v zimě

Chcete-li fotit venku, myslete na oblečení

Nevěsta má svatební šaty, ženich zase kvádro. To je zkrátka klasika, kterou vám ve váš svatební den nikdo nevezme. Pokud ale chcete fotit venku, měli byste se zamyslet nad vhodnými doplňky, které se postarají o to, že vám ani při teplotách pohybujících se pod nulou nebude příšerná zima.

Nevěstě se nabízí například bolerko nebo jakýkoli jiný přehoz přes ramena, která jsou díky svatebním šatům zpravidla odhalená. Co se týče ženicha, ten to v košili a saku určitě nějakou chvíli vydrží.


Líbí se Ti náš článek? Sdílej ho mezi přátelé!

TAGY: AZ-fotosluzby.eu, fotografování, svatba


Fotografujeme svatby, maturitní plesy, reportáže po celé České republice. Fotografování svatby nás baví a to se na fotkách pozná. Focení maturitních plesů je radost. Chcete mít nevšední svatbu, využijte náš svatební fotkoutek. Svatební fotokoutek parádně rozproudí zábavu. Fotograf na ples Hradec Králové, fotograf na ples Pardubice, fotograf na svatbu Rychnov nad Kněžnou, svatební fotograf Litomyšl. Fotokoutek se báječně hodí i na ples. Plesový fotograf i fotokoutek.