Články, BLOG, AZ-fotosluzby.eu

Jak hodně můžete zasahovat do focení svatby?

Mnoho lidí si myslí, že focení svatby je zcela v rukou fotografa. I když je pravda, že hlavní slovo má především zkušený fotograf, rozhodně to neznamená, že byste do focení svatby nemohli zasahovat. Jak moc do toho můžete profesionálovi tzv. "kecat"?

Focení svatby je v rukou fotografa

Hlavní slovo má samozřejmě fotograf. Když už si na svou svatbu najímáte profesionálního fotografa, pak očekáváte, že vás focením provede, že vám udá směr, všechno vysvětlí a pomůže vám. Fotograf svému řemeslu rozumí, umí se vžít do atmosféry dané situace, dokáže skvěle pracovat se svým fotoaparátem a moc dobře ví, jak svatebčany nebo novomanžele nasměrovat, aby byly výsledné fotografie co možná nejlepší. Proto je dobré nechat si poradit a fotografovi umožnit, aby vás správně nasměroval.

Máte něco na srdci? Nemusíte mlčet!

I když je focení svatby v rukou fotografa, máte-li na něco svůj názor, nebojte se ho říci nahlas. Profesionální fotograf nemá problém vyslyšet přání zákazníka a pokusit se mu maximálně přizpůsobit. Oslovíte-li člověka, který je na správném místě, nemusíte se bát, že jednal pouze ve svém zájmu. Takhle se profesionál nechová. 

Fotografovi, kterému na zákaznkovi záleží, jde především o spokojenost klienta. I když do každé práce, každé fotografie a každého snímku vkládá své zkušenosti, vždy mu záleží především na tom, aby byl zákazník spokojený a aby vše probíhalo tak, jak si přeje. Proto se nebojte projevit, ozvat se a s fotografem spolupracovat. 

Fotografování svatby

Fotografa vybírejte pečlivě - s rozumem a citem

Fotografa na svatbu vybírejte pečlivě. Uvědomte si, že svatební den trvá jen několik hodin, vzpomínky na něj si však budete chtít uchovat na celý život. Svatební fotografie vám budou i po několika letech připomínat, jak výjímečný tento den byl. Při výběru fotografa není kam spěchat.

Zjistěte si co možná nejvíce o daném fotografovi. Zajímejte se o jeho praxi a zkušenosti, prohlédněte si portfolio fotografií, které vám hodně napoví o stylu jeho práce, určitě se ohlížejte i na cenovou nabídku. Pokud chcete, klidně se s fotografem i spojte nebo si sjednejte osobní schůzku, protože osobní setkání vám hodně řekne o tom, jestli si sednete i po lidské stránce. 


Líbí se Ti náš článek? Sdílej ho mezi přátelé!

TAGY: AZ-fotosluzby.eu, fotografování, svatba, svatební fotografie


Fotografujeme svatby, maturitní plesy, reportáže po celé České republice. Fotografování svatby nás baví a to se na fotkách pozná. Focení maturitních plesů je radost. Chcete mít nevšední svatbu, využijte náš svatební fotkoutek. Svatební fotokoutek parádně rozproudí zábavu. Fotograf na ples Hradec Králové, fotograf na ples Pardubice, fotograf na svatbu Rychnov nad Kněžnou, svatební fotograf Litomyšl. Fotokoutek se báječně hodí i na ples. Plesový fotograf i fotokoutek.