Články, BLOG, AZ-fotosluzby.eu

Jak a podle čeho vybírat paměťové karty? III. část

Ve třetí a poslední části článku o paměťových kartách se zaměříme na rychlost karet, přičemž přidáme doporučení a výpočet rychlosti paměťových karet. Rychlost představuje jednu z  nejdůležitějších vlastností paměťových karet.

Používáte ve svých zrcadlovkách sekvenční snímání? Natáčíte videa v nejvyšších standardech, třeba ve Full HD? Disponuje váš fotoaparát 4K videosekvencemi? Nechcete čekat na zdlouhavé kopírování snímků z fotoaparátu do počítače? V případě, že jste alespoň jednou řekli ano, tak potřebujete paměťovou kartu s rychlým zápisem čtení. Ale, jak rychlou kartu budu potřebovat?

Rychlost zápisu spočítáte opět velice jednoduše. Využíváte-li například funkce sekvenčního snímání, zjistěte, kolik fotografií snímá váš fotoaparát. Toto číslo pak vynásobte průměrným datovým objemem. Výsledkem je minimální rychlost zápisu na paměťové kartě.

 

Z uvedeného výčtu je jasné, že paměťové karty s rychlým čtením a zápisem využijí majitelé, kteří budou používat funkce sekvenčního fotografování, natáčení videa ve vysokém rozlišení nebo stahování fotografií do počítače ve standardu USB3.

Nejnovější technologie včetně nejrychlejších paměťových karet využíváme i my AZ-fotosluzby.eu Nezapomenutelné momenty z focení svateb, fotografování kalendářů nebo focení maturitních plesů vám zůstanou celoživotní vzpomínkou.


Líbí se Ti náš článek? Sdílej ho mezi přátelé!

TAGY: AZ-fotosluzby.eu, focení, fotografování, fotografujeme, foto služby


Fotografujeme svatby, maturitní plesy, reportáže po celé České republice. Fotografování svatby nás baví a to se na fotkách pozná. Focení maturitních plesů je radost. Chcete mít nevšední svatbu, využijte náš svatební fotkoutek. Svatební fotokoutek parádně rozproudí zábavu. Fotograf na ples Hradec Králové, fotograf na ples Pardubice, fotograf na svatbu Rychnov nad Kněžnou, svatební fotograf Litomyšl. Fotokoutek se báječně hodí i na ples. Plesový fotograf i fotokoutek.