Články, BLOG, AZ-fotosluzby.eu

Jak a podle čeho vybírat paměťové karty? II. část

V druhé části článku o paměťových kartách si rozebereme typy paměťových karet a jejich kapacity. Karty Secure Digital neboli zkráceně SD jsou nejběžnějším typem paměťových karet. Přestože SD karty patří mezi tradiční zástupce paměťových karet, dnes se častěji setkáme s označením SDHC, SDXC či microSDHC. Inu, pokrok nezastavíte. Stejně tak, jak se zvyšují nároky na kvalitu fotografie a videa, zvyšují se nároky i na paměťové karty.

A tak není divu, že se novější SDHC karty se vyznačují o poznání vyšší kapacitou a rozdělením do rychlostních tříd. Kapacita těchto karet dosahuje až 32GB. Nejnovější generací karet je třída SDXC neboli technologický unikát, schopný dosáhnout kapacity až neuvěřitelných 2TB. S miniaturními kartami typu microSDHC se můžete setkat u mobilních zařízení nebo GoPro kamer.

 

Druhým nejpoužívanějším typem paměťových karet jsou tzv. Compact Flash, označované zkratkou CF. Karty se používají v zrcadlovkách, profesionálních fotoaparátech nebo kamerách, přičemž dosahují slušné kapacity až 256GB.

 

ilustrační fotografie


Ilustrační fotografie

TIP: Víte, jak spočítat ideální kapacitu vaší paměťové karty? Vynásobte průměrný datový objem jedné fotky množstvím fotografií, které by se měly na kartu vejít. Všeobecně platí, že větší kapacitu využijí cestovatelé, kteří nebudou mít dlouhodobý přístup ke stáhnutí fotografií do počítače nebo také uživatelé, používající fotoaparát k filmování ve Full HD rozlišení.

 

S dalšími radami ohledně fotografování se můžete obrátit na AZ-fotosluzby.eu Pomůžeme vám s fotografováním svateb, focením plesů, fotografováním v ateliéru, focením na tablo, fotografováním kalendářů atd. 


Líbí se Ti náš článek? Sdílej ho mezi přátelé!

TAGY: AZ-fotosluzby.eu, focení, fotografování, fotografujeme, foto služby


Fotografujeme svatby, maturitní plesy, reportáže po celé České republice. Fotografování svatby nás baví a to se na fotkách pozná. Focení maturitních plesů je radost. Chcete mít nevšední svatbu, využijte náš svatební fotkoutek. Svatební fotokoutek parádně rozproudí zábavu. Fotograf na ples Hradec Králové, fotograf na ples Pardubice, fotograf na svatbu Rychnov nad Kněžnou, svatební fotograf Litomyšl. Fotokoutek se báječně hodí i na ples. Plesový fotograf i fotokoutek.