Články, BLOG, AZ-fotosluzby.eu

Fotografování svatby - venku nebo uvnitř?

Fotografování svatby může probíhat jakkoli. Zpravidla záleží jak na svatebčanech, tak i na samotném fotografovi a stylu jeho práce. Někdo dává přednost venkovnímu fotografování svatby, jiný se zase přiklání k focení uvnitř. Nabízí se otázka: která varianta je lepší?

Fotografování svatby - venku nebo uvnitř?

Už před svatbou byste měli mít jasnou představu, jak by fotografování svatby mělo probíhat. Zpravidla to funguje tak, že svatebčané už s jasnou vidinou v hlavě hledají vhodného fofografa, jehož práce jim sedne. Případně se s daným fotografem domluví dodatečně, klidně až na samotné svatbě. Jaké jsou pro a proti focení venku a focení uvnitř?

Focení venku

Velmi často fotografování svatby probíhá venku. Velkou výhodou jsou úžasné přírodní scenérie, které lze do fotek využít a díky kterým mohou vzniknout opravdu nádherné svatební fotografie. Pokud vám to počasí ve váš důležitý den umožní, určitě se nebraňte fotkám pořízeným venku, mají totiž úplně jiné kouzlo nežli fotografie, které se pořizují uvnitř. Nevýhodou venkovních fotografií je právě ono nepřející počasí, kterému zkrátka neporučíte. I přesto je ale nespočet krásných fotek i v dešti nebo během sněhové přeháňky. Chce to jen se nebát a věřit fotografovi, který si jistě dokáže poradit.

Focení uvnitř

Výhodou focení uvnitř je skutečnost, že se nemusíte ohlížet na počasí. Ať se venku budou honit klidně všichni čerti, vás to nemůže rozhodit. Profesionální svatební fotograf dokáže i ve vnitřních prostorech vykouzlit úžasné snímky, které dokonale zachytí vaše emoce. Hodně záleží na místě, které si pro vnitřní fotografování svatby vyberete. Pakliže se budete fotit třeba v prostorách zámku, můžete si být jistí, že vaše fotky budou vypadat nádherně. Nevýhodou focení uvnitř jsou omezené možnosti, kterých je venku daleko více. Mínusem může být i horší světlo a tím pádem delší fotografova příprava.

Fotografování svatby venku či uvnitř

Nezoufejte, když to nedopadne

Možná jste si vysnili, že svůj svatební den necháte zvěčnit venku a vybrali jste kvůli tomu nádherné místo. Jenže pak zasáhlo počasí a vy jste byli nuceni společně s fotografem vymyslet náhradní řešení. Ať už to dopadne jakkoli, nezoufejte a nenechte si svůj den zkazit. 


Líbí se Ti náš článek? Sdílej ho mezi přátelé!

TAGY: AZ-fotosluzby.eu, focení, svatba, svatební fotografie


Fotografujeme svatby, maturitní plesy, reportáže po celé České republice. Fotografování svatby nás baví a to se na fotkách pozná. Focení maturitních plesů je radost. Chcete mít nevšední svatbu, využijte náš svatební fotkoutek. Svatební fotokoutek parádně rozproudí zábavu. Fotograf na ples Hradec Králové, fotograf na ples Pardubice, fotograf na svatbu Rychnov nad Kněžnou, svatební fotograf Litomyšl. Fotokoutek se báječně hodí i na ples. Plesový fotograf i fotokoutek.