Články, BLOG, AZ-fotosluzby.eu

Fotografování dětí v ateliéru může být neskutečnou zábavou

Přestože děti jsou jedním z nejvděčnějších témat každého fotografa, fotit malé rošťáky v ateliéru není jednoduchou záležitostí. Při spolupráci s rodiči, vydatné přípravě fotografa a pozitivní náladě při samotném fotografování vzniknou překrásné snímky vašich dětí.

Strach z fotografování dětí v ateliéru není namístě

Jak ale docílit takových krásných fotografií? Fotografování malých neposedů je často oříškem i pro zkušené fotografy. Strach o fotografickou techniku, o děti narážející do pozadí či osvětlovacích lamp dělá z fotografování dětí v ateliéru jednu z nejtěžších fotografických disciplín.

Z pohledu fotografa je důležité zabezpečit fototechniku tak, aby na neposedné děti nespadla. Ideálním řešením se tak stává například závěsný systém. Vzhledem k tomu, že děti častokrát nevydrží na jednom místě, bude mimořádně důležité využít rozptýlené světlo, třeba v podobě několika softboxů a reflektorů.

Pro focení dětí je nezbytná i práce s rodiči

Neméně důležitá je i spolupráce s rodiči. Ti by měli dítě rozveselit, hrát si s ním a případně ho uklidnit. Fotograf by měl mít v ateliéru k dispozici hračky, balonky nebo rekvizity. Díky vzájemné spolupráci bude focení dětí jedinečnou zábavou a výsledné snímky budou jako živé.

Toužíte-li po profesionálním fotografování v ateliéru nebo po focení kalendáře, využijte služeb AZ-fotosluzby.eu


Líbí se Ti náš článek? Sdílej ho mezi přátelé!

TAGY: ateliér, děti, fotografování, fotografování miminek, foto služby


Fotografujeme svatby, maturitní plesy, reportáže po celé České republice. Fotografování svatby nás baví a to se na fotkách pozná. Focení maturitních plesů je radost. Chcete mít nevšední svatbu, využijte náš svatební fotkoutek. Svatební fotokoutek parádně rozproudí zábavu. Fotograf na ples Hradec Králové, fotograf na ples Pardubice, fotograf na svatbu Rychnov nad Kněžnou, svatební fotograf Litomyšl. Fotokoutek se báječně hodí i na ples. Plesový fotograf i fotokoutek.