Články, BLOG, AZ-fotosluzby.eu

Focení svateb by měl být především koníček, který fotografa baví

Focení svateb se v současné době věnuje stále více fotografů. Bohužel ne všichni k tomuto krásnému řemeslu přistupují s nadšením, chutí, elánem a láskou. I když mnoho fotografů považuje focení za formu výdělku, mělo by být focení svateb především koníčkem. Jedině tak lze vytvořit ty nejkrásnější vzpomínky.

Svatba je soukromá věc

Focení svateb není povinnost, focení svateb je radost. Tedy alespoň takhle by to mělo fungovat. Pokud je fotograf svatbčany přizván, aby s nimi strávil jejich kouzelný den, měla by to být pro něco pocta a čest. Svatba je jeden z okamžiků, které chceme trávit s našimi nejbližšími, chceme s nimi sdílet radost, chceme se podělit o kousek štěstí. Fotograf je svým způsobem cizí člověk, kterému ale důvěřujeme natolik, abychom mu dovolili sdílet tento úžasný životní milník společně s námi. A toho by si měl správný fotograf vážit.

Proč je důležité, aby focení svateb fotografa bavilo?

Možná se ptáte, proč je důležité, aby focení svateb fotografa bavilo. Důvod je zcela prostý: bude-li ho focení svateb bavit, dokáže se vžít do nálady, dokáže správně vycítit kouzlo okamžiku a následně jej zachytit na fotografii, která je věčná. Jedině v případě, kdy je focení svateb jeho koníčkem, dokáže s lidmi pracovat, umí si pohrát nejen s lidmi na fotce, ale i pozadím za nimi. Takovému fotografovi není lhostejné, jak fotky budou vypadat.

Focení svateb není povinnost, je to radost!

Jak poznat vhodného fotografa?

O kvalitách práce a tvorby toho hodně napoví fotografovo portfolioFotografie jsou ukázkou toho, jak si dokáže pohrát s úhlem, jestli umí pracovat s foťákem, jestli mu něco říkají pojmy jako expozice, hloubka ostrosti či citlivost ISO. Focení svateb samozřejmě není jen o technice, ale především vcítění se do daného okamžiku. Pokud se na vás fotograf během focení bude mračit, bude na vás protivný, arogantní a nevrlý, pak si to neužijete ani vy a ani on. A na fotkách by to bylo vidět.

Profesionalita a lidský přístup

S fotografem se musíte naladit na jednu vlnu. Chce to najít takového fotografa, kterého focení svateb baví a který dokáže s lidmi jednat na profesionální i lidské rovině. Fotografové z AZ-fotosluzby.eu vám mohou nabídnout nejen kvalitu, ale i profesionalitu, individuální přístup, vášeň pro focení a snahu zachytit váš den se vším všudy. Vyberte si z jejich balíčků takový, který bude vyhovovat vašim představám i cenovému rozpočtu a užijte si svůj den na maximum.


Líbí se Ti náš článek? Sdílej ho mezi přátelé!

TAGY: AZ-fotosluzby.eu, focení, fotografování, fotografování svatby, svatba, svatební fotografie


Fotografujeme svatby, maturitní plesy, reportáže po celé České republice. Fotografování svatby nás baví a to se na fotkách pozná. Focení maturitních plesů je radost. Chcete mít nevšední svatbu, využijte náš svatební fotkoutek. Svatební fotokoutek parádně rozproudí zábavu. Fotograf na ples Hradec Králové, fotograf na ples Pardubice, fotograf na svatbu Rychnov nad Kněžnou, svatební fotograf Litomyšl. Fotokoutek se báječně hodí i na ples. Plesový fotograf i fotokoutek.