Články, BLOG, AZ-fotosluzby.eu

Estetika, harmonie a lad aneb, jak správně fotit akty?

Focení aktů je i dnes zahalen rouškou tajemství. Okouzlující, vzrušující a nevšední zážitek láká stále více žen, které si chtějí fotografování aktů vyzkoušet. Existuje pár tipů, jak si focení aktů zaručeně užijete.

Fotografování aktů je doménou zkušených profesionálů, kteří si prošli třeba i focením maturitních plesů, fotografováním kalendářů a především focením v ateliéru. Focení aktů je tak vrcholem fotografova umění. Podařený akt musí vždy okouzlit. Znamená to tedy, že obsah, umění a styl jsou mnohdy důležitějšími faktory, než fotografický materiál a příslušenství.

 

Základem kvalitní fotografie však zůstává světlo. Právě jeho intenzita, společně s důrazem na kompozici a okolí hraje u focení aktů nesmírně důležitou roli. Využití odrazových desek, externích blesků či reflektorů tak bude nutností. To vše v ateliéru AZ-fotosluzby.eu najdete.

 

focení aktů, ilustrační foto

ilustrační fotografie

 

Kromě kompozice a světla hraje u focení aktů asi nejdůležitější roli komunikace mezi fotografem a modelkou avšak nemusí to být vždy nutně modelka, stačí čistě normální žena či slečna, která si to chce zkusit začít ten pocit být v záři reflektorů. Díky vzájemné empatii a naslouchání můžete být svědky zrodu neobyčejně fascinující fotografie.


Líbí se Ti náš článek? Sdílej ho mezi přátelé!

TAGY: akty, ateliér, AZ-fotosluzby.eu, focení kalendáře, glamour, kalendář, portrét, topless


Fotografujeme svatby, maturitní plesy, reportáže po celé České republice. Fotografování svatby nás baví a to se na fotkách pozná. Focení maturitních plesů je radost. Chcete mít nevšední svatbu, využijte náš svatební fotkoutek. Svatební fotokoutek parádně rozproudí zábavu. Fotograf na ples Hradec Králové, fotograf na ples Pardubice, fotograf na svatbu Rychnov nad Kněžnou, svatební fotograf Litomyšl. Fotokoutek se báječně hodí i na ples. Plesový fotograf i fotokoutek.