Články, BLOG, AZ-fotosluzby.eu

Důležité tipy, jak správně vytvořit produktovou fotografii

Přestože je produktová fotografie specifickým oborem na pomezí fotografování a reklamy, rozhodně se jí nemusíte obávat. Při fotografování je však potřeba dodržet několik zásadních pravidel.

Světlo, čistota, detail, kompozice, tvar, barva a komunikace. To jsou základní zásady kvalitní produktové fotografie. Světlo není důležité jenom při focení v ateliéru nebo při fotografování kalendářů. Produktové snímky snesou mírné přeexponování tak, aby vynikl produkt i pozadí. Před přirozeným osvětlením bychom měli zvolit umělé světlo, respektive reflektory nebo externí blesk.

 

focení v ateliéru

ilustrační fotografie

 

Nesmírně důležitou roli hraje pozadí. Pozadí nesmí být rušivé, naopak se doporučuje volit světlejší barvy. Využít můžete i fotografický stůl a papírové dekorace, které vytvářejí dojem tzv. „nekonečného pozadí“.

 

Při samotném fotografování berte ohled na hloubku ostrosti, na úhel fotografování a na detail produktu. Využijte raději delší ohniska objektivu, protože krátké ohnisko může pořizovaný prostor zkreslit. Vždy komunikujte se zákazníkem, navrhněte optimální řešení a přidejte ukázku práce.

 

Přesně tak to děláme i my v AZ-fotosluzby.eu


Líbí se Ti náš článek? Sdílej ho mezi přátelé!

TAGY: ateliér, AZ-fotosluzby.eu, focení, focení kalendáře, foto služby, portfolium, produktové fotografie


Fotografujeme svatby, maturitní plesy, reportáže po celé České republice. Fotografování svatby nás baví a to se na fotkách pozná. Focení maturitních plesů je radost. Chcete mít nevšední svatbu, využijte náš svatební fotkoutek. Svatební fotokoutek parádně rozproudí zábavu. Fotograf na ples Hradec Králové, fotograf na ples Pardubice, fotograf na svatbu Rychnov nad Kněžnou, svatební fotograf Litomyšl. Fotokoutek se báječně hodí i na ples. Plesový fotograf i fotokoutek.