Články, BLOG, AZ-fotosluzby.eu

Díky HDR fotografiím dáváte obrazu život

Stává se vám, že jas při fotografování plesů nebo focení kalendářů nevypadá tak, jak byste si představovali? Je pro vás nízká intenzita jasu u fotografování maturitních plesů problémem? V takových situacích můžete využít funkci HDR fotografie, která dodá vašim fotografiím lepší vzhled a dynamiku.

Digitální fotoaparát má řadu výhod. Ovšem setkáme se i s několika nevýhodami. Jednou z nich je například omezený dynamický rozsah úrovní jasu. V praxi je toto omezení spojeno s nevzhlednými tmavými nebo naopak přesvícenými fotografiemi. Díky HDR dodáme snímkům život a dynamiku.

 

 

Funkce HDR neboli High Dynamic Range v překladu znamená vysoký dynamický rozsah. Principem HDR funkce je sloučit několik snímků s rozdílnou hodnotou expozice do jedné výsledné fotografie. Takovéto snímky dosahují vysoké úrovně jasu, přičemž dynamický rozsah není nikterak omezen. HDR funkce tedy vytvoří fotografie plné dobrodružství, romantiky, energie i napětí.


HDR funkci mají jednak zrcadlovky a fotoaparáty, které v AZ-fotosluzby.eu běžně používáme. Navíc lze tuto funkci využít i při finálních úpravách vašich fotografií.


Líbí se Ti náš článek? Sdílej ho mezi přátelé!

TAGY: AZ-fotosluzby.eu, focení, focení kalendáře, fotografování, kalendář


Fotografujeme svatby, maturitní plesy, reportáže po celé České republice. Fotografování svatby nás baví a to se na fotkách pozná. Focení maturitních plesů je radost. Chcete mít nevšední svatbu, využijte náš svatební fotkoutek. Svatební fotokoutek parádně rozproudí zábavu. Fotograf na ples Hradec Králové, fotograf na ples Pardubice, fotograf na svatbu Rychnov nad Kněžnou, svatební fotograf Litomyšl. Fotokoutek se báječně hodí i na ples. Plesový fotograf i fotokoutek.