Články, BLOG, AZ-fotosluzby.eu

Co se vyžaduje při focení svatby? Nebojte se!

Fotografování svatby není lehkou záležitostí. Svatební fotograf musí zvládat portrétní fotografování, reportážní svatební fotografie či detaily. Samozřejmostí by měla být příprava místa a techniky, správně zvolená expozice a bezesporu i vzájemná komunikace mezi novomanžely a fotografem na svatbu. Přestože tento výčet vypadá vcelku problematicky, opak je pravdou. Profesionální fotografování svateb může být pohodovou a hravou záležitostí.

  • Výběr fotografa – Aby výběr fotografa na svatbu nebyl hledáním jehly v kupce sena, využijte doporučení, referencí či svatebních veletrhů. Profesionální svatební fotograf se za své reference a portfolio nestydí a sdílí je na svých webových stránkách. Sjednejte si osobní schůzku, kde proberete záležitosti ceny za focení svatby, výběr lokalit, druhy svatebního fotografování či další záležitosti, týkající se doby a data focení svatby, možnosti zřízení fotokoutku, volby svatebních dekorací atd.

 

 

  • Volba lokality pro focení svatby – fotografování svatby je svébytnou fotografickou disciplínou. Můžete si vybírat z několika stylů focení svateb, třeba z reportážního stylu nebo stylu uměleckého. Tomu odpovídá i výběr lokality. Vždy se na prostoru svatebního focení domluvte předem, aby měl svatební fotograf možnost, projít si lokalitu před svatbou a případně upravit osvětlení, expozici atp.

 

  • Expozice a osvětlení – I když bude nastavení času, prioritní clony, hloubky ostrosti či síly záblesku prací fotografa, je vzájemná diskuze opět důležitá. Zabráníte tak nechtěným situacím s rozmazanými obličeji svatebčanů nebo špatným fotografiím z výměny svatebních prstenů

Přidáme i pár tipů pro novomanžele a svatebčany, aby vaše fotografování svatby proběhlo hladce a zcela bez problémů:

  • Určení koordinátora svatby či obřadu není zbytečnou záležitostí. Pro skupinové fotografie je právě práce koordinátora zcela nezbytná. Při celodenním fotografování bude vzájemná spolupráce mezi koordinátorem a svatebním fotografem zásadní záležitostí.
  • Ptejte se! Ptejte se! Ptejte se! Ptejte se na ceny, na počet fotografií, na úpravu fotek, na formáty svatebních fotografií, na možnost vytvoření svatební fotoknihy či videa
  • Svatební fotograf vám poradí i s výběrem správných doplňků, třeba deštníků, brýlí, svatebního závoje…

Chcete-li si vybrat svatebního fotografa, zvolte AZ-fotosluzby.eu.

Fotografování svateb po celé České republice nebylo nikdy jednodušší!


Líbí se Ti náš článek? Sdílej ho mezi přátelé!

TAGY: AZ-fotosluzby.eu, fotografování, fotografování svatby, fotokoutek, reportážní fotky, svatba, svatební fotografie, svatební fotokniha, svatební video


Fotografujeme svatby, maturitní plesy, reportáže po celé České republice. Fotografování svatby nás baví a to se na fotkách pozná. Focení maturitních plesů je radost. Chcete mít nevšední svatbu, využijte náš svatební fotkoutek. Svatební fotokoutek parádně rozproudí zábavu. Fotograf na ples Hradec Králové, fotograf na ples Pardubice, fotograf na svatbu Rychnov nad Kněžnou, svatební fotograf Litomyšl. Fotokoutek se báječně hodí i na ples. Plesový fotograf i fotokoutek.