Články, BLOG, AZ-fotosluzby.eu

Co když fotografování svatby zmaří počasí?

Fotografování svatby bývá nedílnou součástí svatebního dne. Novomanželé touží po zachování vzpomínek, přejí si zaznamenat každičký okamžik a mít tak památku na průběh celého dne. Fotografování svatby může zkazit celá řada věcí - největším nepřítelem je počasí. To je totiž opravdu nevyzpytatelné a nelze jej ani naplánovat, ani objednat na míru.

 

Fotografování svatby zmařené počasím

Asi největší noční můrou nevěsty je probuzení se do deštivého svatebního dne. I když se v takovém případě často říká, že novomanželům z nebe prší štěstí, asi každá nevěsta nám dá za pravdu, že propršený den rozhodně nebyl na jejich seznamu přání. Ať už se k takovému počasí váží jakékoli pranostiky a povídačky.

Koná-li se svatba v teplých měsících, může fotografování svatby překazit vytrvalý déšť. Svatby konající se v zimních měsících zase může zmařit buď neúprosná zima nebo vydatné sněžení. Tak či onak je to komplikace, která dokáže nejedné nevěstě zkazit náladu.

Co když vám počasí nepřeje?

Jak už bylo řečeno - počasí si neobjednáte. Můžete si přát krásný prosluněný den a ono jako na potvoru může od rána pršet. Nebo se ráno probudíte do sluníčkového dne, ale v jeho průběhu začne pršet. A vy budete mít po náladě.

Možná jste měli naplánované úžasné fotografování svatby venku, vybrali jste nádherné místo - třeba rozkvetlý parčík, zámecké schody, klášterní zahrady. Jenže venku prší a vy přemýšlíte, co teď.

Fotografování svatby i přes nepřízeň počasí

1. Zkuste fotit uvnitř

První variantou, jak zachránit fotografování svatby i přes nepřízeň počasí, je focení uvnitř. Můžete využít prostory, kde se koná obřad nebo místo, kde bude probíhat svatební hostina. Určitě najdete takové místo, kde vytvoříte nádherné fotografie i bez ohledu na to, že venku lije jako z konve.

2. Nebojte se fotit venku

Druhou variantou je focení venku i přes nepřízeň počasí. Pokud neprší nijak vydatně, můžete do focení zapojit deštníky - rázem tak získáte originální svatební fotky, nad kterými se budete za pár let usmívat. Nebo pokud bude ve vašem okolí zastřešené místo, například nějaký altánek, i tam se dá jistě vytvořit pěkná památka.


Líbí se Ti náš článek? Sdílej ho mezi přátelé!

TAGY: AZ-fotosluzby.eu, fotografování svatby, svatba, svatební fotografie


Fotografujeme svatby, maturitní plesy, reportáže po celé České republice. Fotografování svatby nás baví a to se na fotkách pozná. Focení maturitních plesů je radost. Chcete mít nevšední svatbu, využijte náš svatební fotkoutek. Svatební fotokoutek parádně rozproudí zábavu. Fotograf na ples Hradec Králové, fotograf na ples Pardubice, fotograf na svatbu Rychnov nad Kněžnou, svatební fotograf Litomyšl. Fotokoutek se báječně hodí i na ples. Plesový fotograf i fotokoutek.