Články, BLOG, AZ-fotosluzby.eu

Co by měl splňovat svatební fotograf?

Svatební fotograf má za úkol zachytit ty nejkrásnější okamžiky z vaší svatby a vytvořit tak nezapomenutelné vzpomínky na tento důležitý den. Podle čeho vybírat? Co by měl svatební fotograf splňovat? Na co se zaměřit při výběru?

Svatební fotograf je nedílnou součástí svatby

Svatební fotograf je po termínu a místu svatby v pořadí třetí nejdůležitější věcí, kterou je potřeba v dostatečném předstihu zajistit. Svatba je jeden z nejkrásnějších okamžiků v našich životech a je logické, že si tento den chceme uchovat nejen v paměti, ale i prostřednictvím fotografií. Jak ale poznat, který svatební fofograf bude tou nejlepší volbou? Co očekávat a jaké mít nároky?

Svatební fotograf se musí něčím prezentovat

Kvalitu práce a cit pro zachycení těch správných okamžiků a úhlů poznáte podle portfolia. Každý svatební fotograf, který svou práci bere vážně, si zakládá na profesionální ukázce své práce. Jasně, možná nevíte, co je to ostrost, co je kompozice, co je expozice a jakožto laik to ani vědět nemusíte. Z fotografií by na vás ale měla číšit radost, měli byste z nich cítit lásku, nadšení - prostě emoce. Fotograf, který svému řemeslu rozumí a foťák je jeho nedílnou součástí, dokáže věrně zachytit veškeré emoce, i kdyby trvaly jen zlomek vteřiny.

 

Svatební fotografie

Fotograf si účtuje takovou cenu, která odpovídá jeho kvalitě

Svatebních fotografů je v současné době jako máku. A další neustále přibývají. Jenže ne každý, kdo drží v ruce fotoaparát, se může považovat za profesionála. Je potřeba odlišit zrno od plev. Pro mnoho svatebčanů je důležitá cena, která může být dokonce rozhodujícím faktorem. Fotograf, kterého si vyberete, by měl splňovat vaše cenové rozpětí, případně by měl mít v nabídce několik rozdílných cenových balíčků, mezi nimiž byste si mohli dle vlastního uvážení vybírat. AZ-fotosluzby.eu mají v nabídce vícero foto balíčků, velice oblíbený je balíček Individual, u kterého si můžete sami navolit, jaké služby chcete využít.

Má profesionální a lidský přístup

Svatbu si zkrátka chceme užít. A rozhodně na ní nechceme mít někoho, kdo se bude tvářit jako kakabus, bude se na všechny hosty nepříjemně mračit nebo se k nim bude chovat arogantně. Takový člověk nemá na svatbě co dělat. Proto by měl svatební fotograf zaujmout profesionální, leč lidský přístup. Měl by se umět vcítit do nálady a sdílet ji společně se svatebčany. Jedině tak bude výsledek stát opravdu za to.

 

 


Líbí se Ti náš článek? Sdílej ho mezi přátelé!

TAGY: AZ-fotosluzby.eu, focení, fotografování svatby, svatba, svatební fotografie


Fotografujeme svatby, maturitní plesy, reportáže po celé České republice. Fotografování svatby nás baví a to se na fotkách pozná. Focení maturitních plesů je radost. Chcete mít nevšední svatbu, využijte náš svatební fotkoutek. Svatební fotokoutek parádně rozproudí zábavu. Fotograf na ples Hradec Králové, fotograf na ples Pardubice, fotograf na svatbu Rychnov nad Kněžnou, svatební fotograf Litomyšl. Fotokoutek se báječně hodí i na ples. Plesový fotograf i fotokoutek.