Články, BLOG, AZ-fotosluzby.eu

Čím si nenechat zkazit focení svatby?

Do focení svatby může zasáhnout cokoli. I když si svůj den D plánujete do posledního detailu a více nežli cokoli jiného si přejete, aby proběhl přesně podle plánu, ne vždy je vám osud nakloněn. A focení svatby je bohužel jedna z věcí, která se ne vždycky musí povést na 100 %.

Nenechte si zkazit focení svatby!

Focení svatby je pro drtivou většinu novomanželů nedílnou součástí jejich důležitého dne a zároveň neodmyslitelnou položkou na finančním seznamu. Není se proto čemu divit, že když už do focení svatby investují, přejí si, aby vše vyšlo perfektně. Bohužel někdy zasáhne ruka osudu, která původní plány zboří jako domeček z papíru a (nejen) nevěstě pak zbudou jen oči pro pláč. 

Co může pokazit focení svatby?

Je nespočet věcí, které mohou negativně zasáhnout do focení vašeho důležitého svatebního dne. Pojďme si představit ty nejčastější, ať víte, na co se můžete připravit.

1. Odřekne fotograf

Někdy se stane, že vám pár dní (v tom nejhorším případě jen pár hodin) odřekne svatební fotograf. V takové chvíli je logické, že začnete propadat panice. Přesto si ale focení svatby nenechte zkazit a zkuste na poslední chvíli sehnat náhradu. Když se vám nepodaří zajistit profesionálního fotografa, obraťte se na někoho z rodiny nebo přátel. Pořád lepší amatérské fotky, nežli žádné fotky.

2. Počasí vám nebude přát

Dalším nešvarem je počasí. To je totiž opravdu nevyzpytatelné. Můžete si svou svatbu naplánovat klidně na červenec, kdy je minimální riziko skrážek, ale v den D prostě jako na potvoru pršet může. Nebo se ráno probudíte a bude krásně, jenže když dojde na fotografování svatebčanů, spustí se liják jako z konve. Ani tehdy nevěšte hlavu. Focení může být krásné i s deštníky, případně lze vždy fotit uvnitř.

Focení svatby uvnitř

3. Svatebčanům se nebude chtít do focení

Jestli vám něco dokáže zkazit náladu, pak je to nechuť svatebčanů do focení. Jasně, jste sice dospělí lidé a nemůžete nikoho do ničeho nutit, ale když už jdete na svatbu, pak se od vás tak nějak očekává, že se focení svatby zúčastníte. Byť jen třeba okrajově a objevíte se jen na pár fotografiích. Nelibosti vašich hostů můžete předejít třeba tím, že si na svou svatbu umístíte fotokoutek, ten představuje velice oblíbenou a často vyhledávanou alternativu, jak mít fotky ze svatby a zároveň nikomu nepřehazovat jasně daná pravidla, že teď musíte všichni stát takhle, teď zase jinak.


Líbí se Ti náš článek? Sdílej ho mezi přátelé!

TAGY: AZ-fotosluzby.eu, focení, fotografování, svatba, svatební fotografie


Fotografujeme svatby, maturitní plesy, reportáže po celé České republice. Fotografování svatby nás baví a to se na fotkách pozná. Focení maturitních plesů je radost. Chcete mít nevšední svatbu, využijte náš svatební fotkoutek. Svatební fotokoutek parádně rozproudí zábavu. Fotograf na ples Hradec Králové, fotograf na ples Pardubice, fotograf na svatbu Rychnov nad Kněžnou, svatební fotograf Litomyšl. Fotokoutek se báječně hodí i na ples. Plesový fotograf i fotokoutek.